Návrat na hlavní stranu rustikalni-dlazby.cz
Cihlový design Dekor dřeva Rustikální obklady Imitace kamene Historizující dlažby

Rustikální dlažby napodobující cihlu (cotto)

Nejtypičtějším zástupcem rustikálních dlažeb jsou ty, které napodobují cihly, stájové dlažby, staré cihlové dlažby a podobné materiály - mnozí je nazývají jednoduše cotto.

V dnešní době můžeme najít tento typ dlažeb v podstatě u všech výrobců, je totiž velmi oblíbený, obzvlášť ve starých, klasických staveních... Co se ovšem velmi liší je kvalita zpracování, kvalita dlažby jako takové a samozřejmě cena.

Dlažba Granada Rojo, zdařilá imitace cihlových dlažeb.

Povedená imitace cihly - dlažby Granada ve čtverci, obdélníku i malém čtvercovém formátu

Jednou z nejzajímavějších nových sérií v cihlovém designu je série Granada. Kromě propracovaného designu nabízí i všechny potřebné tvarovky - jako schodovky nebo schodové i klasické sokly.

V sérii je pět barev - Bianco (světlá), Paja (béžová), Esential (světle šedá), Salmon (světlá cihla) a Rojo (tmavá cihla).

Dlažba Granada Blanco Dlažba Granada Paja - schod Proměnlivá dlažba Granada Essential Dlažba Granada Salmon - schody

Portico - rustikální dlažba s cihlovým designem

Série Portico firmy Cerdomus je cenově přijatelnou variantou, která si ovšem povedeným designem nijak nezadá s ostatními sériemi z této strany. Navíc má stejnou cenu pro oba základní formáty série - formát 15x30 tedy vyjdou podstatně levněji, než u jiných výrobců. Jednoznačnou výhodou je i probarvený střep dlažeb v sérii Portico, který zaruřuje velmi dobré užitné vlastnosti.

Několik obrázků série Portico pro inspiraci:

Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca

Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Proměnlivá dlažba Abadia firmy Codicer Dlažba Abadia Hex a Abadia Hex Decor, zdařilá imitace cihlových dlažeb a obkladů v šestihranu

Abadia - šestihranné dlažby s velmi proměnlivým designem

Abadia od výrobce Codicer patří jistě mezi nejzajímavější zástupce ve skupině "cihlových" dlažeb. Série je velmi jednoduchá, patří do ní základní - jednobarevné dlaždice a dlaždice s jemným dekorem, ale její síla tkví v něčem jiném a tím je - proměnlivost.

Jednotlivé dlaždice se od sebe neliší pouze různým otiskem, ale v rámci jedné barvy tu najdeme dlažby hned v několika odstínech - a právě to může být na rustikálních sériích velmi působivé.

Na obrázcích vidíme kombinaci základní dlaždice a dekoru.

Cihlové dlažby firmy Del Conca

Další imitace cihlové podlahy vyrábí firma Del Conca v různých sériích, jako Galestro, Carpegna a Les Baux de Provance. Tento výrobce má v portfoliu i obklady v cihlovém designu - sérii Cantina.

Dlažbu Galstro HGT1 lze efektně použít i v koupelně (Del Conca) Dlažba Galestro HGT6 (Del Conca) Dlažba Galestro HGT11 (Del Conca) Dlažba Carpegna HRN4 (Del Conca) Obklad jako imitace cihly - Cantina CA6 (Del Conca) Dlažba Les Baux de Provance HCP2 (Del Conca)

Quintana - imitace cihly se střední variabilitou

Do série Quintana patří kromě obkladů, které najdete v sekci rustikální obklady, i dlažby ve formátech od 15,8x15,8 do 48x48, vyráběné firmou Serenissima. V sérii, která patří mezi levnější varianty imitací cihel, najdeme pět barev.

Obdélníkový a čtvercový formát barvy Morlupo na terase Quintana v barvě Abbadia, použitá ve skladbě různých formátů jako dlažba do kuchyně Rustikální dlažba Quintana Spada zdařile imituje cihlovou podlahu Dlažby série Quintana lze s úspěchem použít i jako obklady a dlažby do koupelny, zde barva Borgo Imitace cihlové dlažby Quintana Spada v osmihranu

Výrobci uvedených dlažeb

Na této stránce je uvedné zboží následujících výrobců: Serenissima, Manifattura del Duca, Monocibec, Ricchetti, CIR a Cerdomus.

Jakékoli bližší informace o kterékoli dlažbě, kterou vidíte na našich stránkách nebo pokud budete chtít uvedené dlažby koupit, rádi Vám pomůžeme, stačí poslat dotaz na email pixa@obkladyvilimek.cz nebo zavolat na tel. +420 776744063

Dlažby imitující cihly nebo staré cihlové dlažby Dlažby v dekoru dřeva Rustikální obklady a dlažby - koupelny i kuchyně Rustikální dlažby jako imitace různých typů kamene kamene Historizující dlažby napodobující dlažby secesní, klasicistické, prvorepublikové i dlaždice z dalších historických období.

Kontakt: J.V.Pixa 776 744 063, pixa@obkladyvilimek.cz, www.obkladyvilimek.cz, www.velkoformatove-dlazby.cz, další cihlové dlažby...