Návrat na hlavní stranu rustikalni-dlazby.cz
Cihlový design Dekor dřeva Rustikální obklady Imitace kamene Historizující dlažby

Rustikální dlažby napodobující cihlu (cotto)

Nejtypičtějším zástupcem rustikálních dlažeb jsou ty, které napodobují cihly, stájové dlažby, staré cihlové dlažby a podobné materiály - mnozí je nazývají jednoduše cotto.

V dnešní době můžeme najít tento typ dlažeb v podstatě u všech výrobců, je totiž velmi oblíbený, obzvlášť ve starých, klasických staveních... Co se ovšem velmi liší je kvalita zpracování, kvalita dlažby jako takové a samozřejmě cena.

Dlažba Recupera Cotto Naturale, zdařilá imitace cihlových dlažeb a obkladů v šestihranu

Luxusní imitace cihly - dlažby Recupera ve čtverci, obdélníku i šestihranu

Jednou z nejzajímavějších nových sérií v cihlovém designu je série Recupera. Kromě propracovaného designu nabízí i netradiční formáty (10*20, 20*20, 20*40, 40*40, 6*27) a hlavně šestihran!

V sérii jsou čtyři barvy - Bianco (světlá), Graphite (šedá), Ocra (vsvětlá cihla) a Naturale (tmavá cihla). Do série patří ale také imitace dřeva, mnoho dekorů a další zajímavé prvky.

Dlažba Recupera Forato Odstín Naturale a dekor Brunhilde Recupera Ocra 20x20 a 20x40 Recupera Bianco 20x20 a 20x40 Dlažba Recupera Cotto Grafite Dlažba Recupera Forato Recupera Natural - šestihran Dlažba Recupera Bianco 20x20 Recupera Naturale 40x40 a 6x27

Portico - rustikální dlažba s cihlovým designem

Série Portico firmy Cerdomus je cenově přijatelnou variantou, která si ovšem povedeným designem nijak nezadá s ostatními sériemi z této strany. Navíc má stejnou cenu pro oba základní formáty série - formát 15x30 tedy vyjdou podstatně levněji, než u jiných výrobců. Jednoznačnou výhodou je i probarvený střep dlažeb v sérii Portico, který zaruřuje velmi dobré užitné vlastnosti.

Několik obrázků série Portico pro inspiraci:

Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca Další povedenou sérií v designu sihly je Portico, zde barva San Luca

Pro zvětšení klikněte na obrázek.

Proměnlivá dlažba New York Central Park New York Broadway s prvkem Elemento L

New York - dlažby s velmi proměnlivým designem

New York od výrobce CIR patří jistě mezi nejzajímavější zástupce ve skupině "cihlových" dlažeb. Série je vyráběná na slinutém střepu 10 mm vysokém, snese tedy ty největší kvalitativní nároky, ale její síla tkví v něčem jiném a tím je - proměnlivost.

Jednotlivé dlaždice se od sebe neliší pouze různým otiskem, ale v rámci jedné barvy tu najdeme dlažby hned v několika odstínech - a právě to může být na rustikálních sériích velmi působivé.

Série New York se vyrábí ve dvou velikostech (10x20 a šestihran) a patří do ní šest barev od světle šedé až po cihlovou.

Více informací o sérii New York najdete zde.

Cihlové dlažby firmy Del Conca

Další imitace cihlové podlahy vyrábí firma Del Conca v různých sériích, jako Galestro, Carpegna a Les Baux de Provance. Tento výrobce má v portfoliu i obklady v cihlovém designu - sérii Cantina.

Dlažbu Galstro HGT1 lze efektně použít i v koupelně (Del Conca) Dlažba Galestro HGT6 (Del Conca) Dlažba Galestro HGT11 (Del Conca) Dlažba Carpegna HRN4 (Del Conca) Obklad jako imitace cihly - Cantina CA6 (Del Conca) Dlažba Les Baux de Provance HCP2 (Del Conca)

Quintana - imitace cihly se střední variabilitou

Do série Quintana patří kromě obkladů, které najdete v sekci rustikální obklady, i dlažby ve formátech od 15,8x15,8 do 48x48, vyráběné firmou Serenissima. V sérii, která patří mezi levnější varianty imitací cihel, najdeme pět barev.

Obdélníkový a čtvercový formát barvy Morlupo na terase Quintana v barvě Abbadia, použitá ve skladbě různých formátů jako dlažba do kuchyně Rustikální dlažba Quintana Spada zdařile imituje cihlovou podlahu Dlažby série Quintana lze s úspěchem použít i jako obklady a dlažby do koupelny, zde barva Borgo Imitace cihlové dlažby Quintana Spada v osmihranu

Výrobci uvedených dlažeb

Na této stránce je uvedné zboží následujících výrobců: Serenissima, Manifattura del Duca, Monocibec, Ricchetti, CIR a Cerdomus.

Jakékoli bližší informace o kterékoli dlažbě, kterou vidíte na našich stránkách nebo pokud budete chtít uvedené dlažby koupit, rádi Vám pomůžeme, stačí poslat dotaz na email pixa@obkladyvilimek.cz nebo zavolat na tel. +420 776744063

Dlažby imitující cihly nebo staré cihlové dlažby Dlažby v dekoru dřeva Rustikální obklady a dlažby - koupelny i kuchyně Rustikální dlažby jako imitace různých typů kamene kamene Historizující dlažby napodobující dlažby secesní, klasicistické, prvorepublikové i dlaždice z dalších historických období.

Kontakt: J.V.Pixa 776 744 063, pixa@obkladyvilimek.cz, www.obkladyvilimek.cz, www.velkoformatove-dlazby.cz, další cihlové dlažby...