Návrat na hlavní stranu rustikalni-dlazby.cz
Cihlový design Dekor dřeva Rustikální obklady Imitace kamene Historizující dlažby

Dlažba jako imitace staré kamenné dlažby

Již dlouhou dobu se vyrábějí dlažby, které napodobují staré kamenné dlažby - a jedná se o velmi oblíbený druh designu. Dlažby mají většinou výrazně lepší užitné vlastnosti, než přírodní kámen a v dnešní době lze najít série s velmi zajímavým a propracovaným designem. Typický je rustikální povrch, velmi variabilní zbarvení a kresba dlaždice či nerovné okraje. Často se vytvářejí obrazce za pomoci více velikostí v témž designu.

Pantheon Jupiter - rustikální dlažba s designem kamene

Pantheon - věrná kopie starých kamenných dlažeb

Série Pantheon firmy Century patří mezi nejzdařilejší imitace kamenných dlažeb. Má povrch, který vypadá velmi nerovný, ale vzhledem k tomu, že je celý povrch dlaždice glazovaný, nebývá s úrdžbou žádný problém. (viz slovníček). Všechny barvy v sérii kromě nejsvětlejší jsou velmi proměnlivé.

Je vyráběno pět rozměrů, a to: 25*25, 25*50, 30*60, 50*50 a 50*100!. V sérii najdeme čtyři barvy.

Kromě velké proměnlivosti barev jednotlivých dlaždic navozuje dojem staré kamenné dlažby i ne zcela rovný povrch a výrazné okraje dlaždic.

Ceny dlažeb série Pantheon

Ceny série se pohybují cca od 950 Kč/m2 do 1600 Kč/m2 (formát 50*100) včetně DPH

Dlažba Pantheon Ares - skladba v různých formátech Dlažba Pantheon Venus - detail Nejsvětlejší z dlažeb série Pantheon - Mercur Jupiter v nejlevnějším formátu 30x60 Imitace kamene Pantheon Ares - detail Nejvíc odstínově různorodá barva série Pantheon je Venus

Tivoli - dlažba v dekoru kamene pro klasický i moderní interiér

Série Tivoli firmy Del Conca patří ke klasickým rustikálním dlažbám, které imitují kámen. přesvědčivým dojmem působí její povrch, barvy i oblé rohy. Najdeme tu čtyři odstíny, má nerovný okraj. Všechny odstíny mají pět možných rozměrů - 15x15, 30x30, 15x45, 30x45 a 45x45.

Menší formáty se výborně hodí i do koupelny či prostoru mezi kuchyňskou linkou.

Dlažba Tivoli v tmavě béžové barvě HTV9 Nejsvětlejší barva série HTV1 je elegantní a věrně napodobuje kámen Imitace kamene - série Tivoli v červené barvě HTV6 Tivoli HTV7 má nádech do žluta, zde se zajímavým dekorem.

Ceny Tivoli:

Série Tivoli patří mezi levnější, kromě formátu 15*45 se pohybuje kolem 550 Kč/m2 včetně DPH.

Mutinae Cathedralis - rustikální "kamenná" dlažba

Mutinae Cathedralis patří mezi nejúspěšnější série firmy Manifattura del Duca. Patří do ní čtyři odstíny (všechny poměrně světlé), má nerovný okraj, čtyři možné rozměry, z nichž 2 lze koupit i s povrchovou úpravou Lappato (lesklejší).

Série se hodí do jakéhokoli prostoru - od exteriérů přes koupelny až po prostor mezi kuchyňskou linkou.

Ceny Mutinae Cathedralis:

Ceny dlažeb v této sérii začínají na 849 Kč/m2 včetně DPH.

Při kombinaci formátů vynikne u dlažeb Mutinae Cathedralis různorodost odstínů jednotlivých dlaždic (na obrázku barva Navata) Portale - na zdi v Lappatu, na podlaze v matu - koupelna z dlažeb s kamenným designem může být velmi elegantní. Dlažba Mutinae Cathedralis Portale Abside 16,5x16,5 mezi kuchyňskou linkou Rosone 16,5x16,5

Dlažby série Mutinae Cathedralis najdete na stránkách výrobce - firmy Manitattura del Duca.

Výrobci uvedených dlažeb

Na této stránce je uvedné zboží následujících výrobců: Century, Manifattura del Duca a Del Conca.

Jakékoli bližší informace o kterékoli dlažbě, kterou vidíte na našich stránkách nebo pokud budete chtít uvedené dlažby koupit, rádi Vám pomůžeme, stačí poslat dotaz na email pixa@obkladyvilimek.cz nebo zavolat na tel. +420 776744063

Dlažby imitující cihly nebo staré cihlové dlažby Dlažby v dekoru dřeva Rustikální obklady a dlažby - koupelny i kuchyně Rustikální dlažby jako imitace různých typů kamene kamene Historizující dlažby napodobující dlažby secesní, klasicistické, prvorepublikové i dlaždice z dalších historických období.

Kontakt: J.V.Pixa 776 744 063, pixa@obkladyvilimek.cz, www.obkladyvilimek.cz, www.velkoformatove-dlazby.cz, další obklady a dlažby imitující kámen...