Návrat na hlavní stranu rustikalni-dlazby.cz
Cihlový design Dekor dřeva Rustikální obklady Imitace kamene Historizující dlažby

Historizující dlažby

Zajímavou skupinou dlažeb, které můžeme zařadit mezi rustikální jsou dlažby, které jsme nazvali historizující. Jde vlastně o dlaždice, které se dají použít do starších městských domů jako doplněk nebo nákrada dlažby secesní, klasicistní či prvorepublikové. Případně je lze využít i jako dlažby zámecké.

Jedná se o velmi atraktivní skupinu dlažeb, jejichž obliba je v nynější době na vzestupu.

Dlažby série Via Emilia výborně zapadnou do starších činžovních domů

Via Emilia - historizující dlažby

Série Via Emilia vyráběná firmu CIR je velmi obsáhlá - dlaždice, které do ní patří mohou mít šest tvarů (od čtverců přes obdélník až po osmihran) a najdeme v ní 11 barev. Všechny barvy mohou mít klasický matný povrch a ve formátech 20*20 a 20*60,8 i lesklou úpravu Lappato.

Kromě základních dlaždic obsahuje série obrovské množství dekorů, listel a tvarovek - celkem jich existuje víc než 100 druhů.

Série samotná je vyráběná po vzoru starých benátských betonů a skutečně na Vás už při prvním pohledu dýchne historie. V našem prostředí se s její pomocí dá velmi dobře navázat na klasicistní nebo prvorepublikové dlažby.

Ceny série Via Emilia:

Dlažby série Via Emilia mají ceny od 1081 Kč/m2 včetně DPH - ceny jsou závislé na velikosti a tvaru dlažby i na povrchové úpravě.

Velmi zajímavá je možnost nákupu některých typů dekorů za metrážní ceny (při takovém nákupu je možné ušetřit až 1/3 původní ceny dekoru).

Dlažba Via Emilia v odstínech Tortora a Camoscio v zámeckém interiéru Zajímavá kombinace matu (barva Bordeaux v šestihranu) a lappata (Nero 20*20) - detail Via Emilia Grigio a Bianco - komerční prostory. Muzeum - dlažba ViaEmilia v barvách Nero a Grigio Lappato Dlažba série ViaEmilia - barva Camoscio a dekory Emilia použité v restauraci.

Keramos

Série Keramos firmy Century je velmi zajímavou kombinací historizujících prvků jako tvar šestihranu, typ dekorů nebo rustikální povrch dlaždic s velkým formátem. Výsledný efekt je potom vskutku velice zajímavý a designově silný.

Jsou tu dlažby ve formátech 15x60, 30x60, 45x45, 60x60 a 80x80 a šestihrany ve dvou formátech. V sérii je celkem pět barev, od světle béžové, přes cihlovou až po tmavě šedou.

Ceny série Keramos:

Ceny dlažeb série stojí Keramos začínají kolem 800 Kč/m2 včetně DPH.

Lindos - šestihrany s výraznými dekory Keramos Creta - historizující dlažba v nezvykle velkém formátu 80x80 Dlažba Keramos Lindos - koupelnový kout obložený menším formátem šestihranu Keramos Mikonos - kombunace velkoformátové dlažby s hexagonální Hexagon Lindos - detail

Rustikální dlažba Riflessi blu Mare v muzejních prostorách

Riflessi di Cava

Tuto sérii vyrábí firma Antiche Fornaci D´Agostino, která se přímo specializuje na výrobu dlažeb navazujících na původní starobylé italské dlaždice.

Riflessi je sérií, která má celkem osm barev - všechny jsou laděné do zelenomodrých odstínů, jsou lesklé a mají zajímavou rustikální úpravu, která často působí dojmem vodní hladiny.

Vyrábí se ve formátech 40x40, 30x30, 20x40, 15x30 a 15x15, ale i 9,5x40 nebo 7x30 či 9,5x9,5. Výška dlaždic je 14 mm.

K sérii patří i několik druhů listel a sokl ve formátu 9,5x40.

Série ve spojení s cihlovými, oranžovými či žlutými barvami výrazně napodobuje tradiční středomořské interiéry a evokuje středomořskou atmosféru.

Ceny série Riflessi di Cava:

Dlažby série začínají na 2062 Kč/m2 včetně DPH (30x30), formá 40x40 vyjde na 2483 a malý formát 9,5x9,5, který je nejdražší na 3463 Kč/m2 včetně DPH.

Dlažba Riflessi Blu Mare 40x40 v recepci hotelu Nejvýraznější barva série - Blu Note - v ložnici Dlažba Riflessi Blu Mare 40x40 v recepci hotelu Riflessi Blu Note - hala Dlažba Riflessi Perla ve formátu 15x30

Perle d´Italia

Lesklá rustikální dlažba Perle d´Italia Praia Rustikální jasně červená dlažba Perle d´Italia Panarea

Další série Perle d´Italia je od stejného výrobce.

Jsou v ní dlažby ve formátu 40x40 s tloušťkou 14mm. Designově spojuje klasickou starobylou výrobu dlažeb s moderními technologiemi a výrazem, výsledek připomíná na jednu staranu staré lesklé dlaždice a na druhou stranu třeba mořskou hladinu. Každopádně se jedná o velmi zajímavou sérii velmi dobře kombinovatelnou např. s některými duhy rustikálních obkladů.

K sérii patří i sokl ve formátu 9,5x40.

Do koupelen je možné tuto sérii kombinovat například se sérií Maioliche di Tradizione.

V sérii je celkem osm barev, od čistě bílé, přes tyrkysově modrou až třeba po jasně červenou či cihlově zelenou.

Ceny série Perle d´Italia:

Dlažby série stojí shodně ve všech barvách 2593 Kč/m2 včetně DPH.

Lesklá jasně červená dlažba Panarewa v obýváku Modrá dlažba Portocervo evokuje vodní hladinu Lahvově zelená rustikální dlažba Perle d´Italia Praia u domácího baru Bílá rustikální dlažba Perle d´Italia Vieste

Výrobci uvedených dlažeb jsou firmy CIR, Antiche Fornaci d´Agostino, Century a Peronda.

Jakékoli bližší informace o kterékoli dlažbě, kterou vidíte na našich stránkách nebo pokud budete chtít uvedené dlažby koupit, rádi Vám pomůžeme, stačí poslat dotaz na email pixa@obkladyvilimek.cz nebo zavolat na tel. +420 776744063

Dlažby imitující cihly nebo staré cihlové dlažby Dlažby v dekoru dřeva Rustikální obklady a dlažby - koupelny i kuchyně Rustikální dlažby jako imitace různých typů kamene kamene Historizující dlažby napodobující dlažby secesní, klasicistické, prvorepublikové i dlaždice z dalších historických období.

Kontakt: J.V.Pixa 776 744 063, pixa@obkladyvilimek.cz, www.obkladyvilimek.cz, www.velkoformatove-dlazby.cz, další historizující dlažby...